INFORMACJA WÓJTA GMINY BROCHÓW

 

W ostatnich dniach zwracają się do mnie zaniepokojeni Mieszkańcy Gminy Brochów. Przekazują mi informację, o rzekomym powstaniu spalarni śmieci na Naszym terenie. Chciałbym osobiście odnieść się do tych informacji.

Rozumiem niepokój Mieszkańców związany z obawą, przed powstaniem spalarni śmieci na terenie Naszej Gminy w miejscu dawnej cegielni w Plecewicach i przyłączam się do Nich sercem i duchem.

 

Jako gospodarz Gminy Brochów, wyrażam stanowczy sprzeciw, co do możliwości lokalizacji tego typu inwestycji i nie pozwolę na działania szkodliwe i uciążliwe dla
Nas wszystkich. Jednocześnie informuję, że w Urzędzie Gminy nie toczy się żadne postępowanie administracyjne, które mogłoby prowadzić do powstania spalarni śmieci na Naszym terenie.

Sprawdzone zostały uwarunkowania prawne dotyczące możliwości lokalizacji tego typu inwestycji na terenie Gminy Brochów. Każdy, kto chciałby zrealizować tego typu przedsięwzięcie musi uprzednio uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia oraz decyzję o warunkach zabudowy. Obydwie te decyzje wydaje Wójt Gminy. Po analizie dokumentacji w tej sprawie, stwierdzam, że na dzień kontroli, żadne zgłoszenie czy wniosek o zlokalizowanie spalarni śmieci na terenie Gminy Brochów nie wpłynęło. Jeżeli jednak pojawi się takie zgłoszenie,  to ze strony Wójta Gminy Brochów nie ma zgody na takie działania.

 

Proszę wszystkich Mieszkańców o spokój i cierpliwość. Od strony prawnej podjęte zostały także decyzje, które będą blokowały takie kontrowersyjne inwestycje.

                                                                                                                 Wójt Gminy Brochów

                                                                                                            Piotr Szymański

 

Informacje o dokumencie:
  • Informację wprowawdził(a) do BIP: Łukasz Kopka
  • Data udostępnienia w BIP: 2015-05-22 10:19:52
  • Informacja zaktualizowana przez: Łukasz Kopka
  • Data ostatniej aktualizacji: 2015-05-22 10:19:52
  • Liczba odsłon: 896
  • Historia dokumentu:

[Liczba odsłon: 2612327]

przewiń do góry